Detay

Tarih: 09 Ekim 2023

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ BAŞLANGICI HAKKINDA

Değerli Öğrencimiz,

Doğuş Ailemize Hoş Geldiniz.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi 16 Ekim 2023 Pazartesi günü başlayacaktır.

Ders seçimleri 10 Ekim 2023 saat 12:00 - 13 Ekim 2023 saat 23:59 arasında https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden yapılacaktır.

Öğrenci numaralarınıza kayıt esnasında sizlere elden teslim ettiğimiz ön kayıt bilgi formunun sol üst köşesinden veya https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx linkten ulaşabilirsiniz.

Şifre Alma:  https://obs.dogus.edu.tr/oibs/ogrenci/  Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparak "Şifre Sıfırla" butonu ile POS & Otomasyon giriş şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Ders seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar

  • 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Programlara kayıtlı olan öğrencilerimiz 30 AKTS olacak şekilde ders seçim işlemlerini gerçekleştirecektir.
  • Öncelikli olarak zorunlu dersler seçilmeli ve sonrasında seçmeli dersler ile ders seçim işleminizi tamamlamalı ve danışman onayına göndermelisiniz.
  • Ders kayıt ekranında zorunlu olan dersler ‘’Z’’ seçmeli olan dersler ‘’S’’ şeklinde belirtilmiştir.
  • Almış olduğunuz derslerin gün ve saatlerinde herhangi bir çakışma olmaması gerekmektedir.
  • Derslerin gün ve saat bilgilerine Öğrenci Bilgi Sisteminde Ders Kayıt ekranında Ek İşlemler menüsünde Bölüm Ders Programını seçerek ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Yenilenen KVKK Kanunu kapsamında Üniversitemizin sizlerle olan iletişimini hem daha sağlıklı hem de daha güvenli gerçekleştirilmesi için Doğuş Üniversitesi e-mail adresleriniz aktive edilmiştir. Bu bağlamda artık Doğuş Üniversitesi uzantılı e-mailler dışındaki maillerden yapılan taleplere dönüş sağlanamayacak olup resmi bilgilendirmeler de öğrenci mailleri üzerinden yapılacağından dolayı öğrenci maillerini aktif bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

E-mail adresiniz kendi öğrenci numaranız olup, son kısmı "@dogus.edu.tr" olarak tanımlanmıştır. E-mail hesabınızın şifresi T.C. Kimlik numaranız olarak atanmıştır. Sisteme girdiğinizde kendi belirleyeceğiniz şifreyi de kullanabilirsiniz. Şifrenizi https://pass.dogus.edu.tr/  üzerinden minimum 8 karakter olacak şekilde güncelleyebilirsiniz. Senkronizasyon süresi yaklaşık 30 dakikadır. Yapılan şifre değişikliği mail, kütüphane hesaplarınızı ve wifi sistemlerini etkilemektedir.

E-mail hesaplarınıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://outlook.office365.com

Tüm öğrencilerimiz yaşanabilecek sistemsel sorunlar için bim@dogus.edu.tr  adresi üzerinden Bilgi İşlem Merkezi Müdürlüğü ile iletişime geçebilir.

Akademik Takvim: https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/akademik-takvim/2023-2024_lisansustu_egitim_enstitusu_akademik_takvimi.pdf?sfvrsn=67a7a711_6

Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği : https://www.dogus.edu.tr/docs/default-source/douyonetmelikler/dou-lisansustu-egitim-ogretim-ve-sinav-yonetmeligi.pdf

Erkek öğrencilerin askerlik tecil işlemlerinin bireysel olarak yapılması adına enstitüye başvuru yapmaları gerekmektedir.

Öğrenci akbili  vb. işlemler için öğrenci belgenizi  E-devlet sisteminden indirebilirsiniz.  

Öğrenciliğiniz boyunca tüm önemli duyuruları lisansüstü web sayfamızdan https://lisansustu.dogus.edu.tr/duyurular takip edebilirsiniz.

Sorularınız için lisansustu@dogus.edu.tr adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Başarılı bir eğitim yılı dileriz…

Enstitü Yönetimi