Bilgi Formu

Bize yazarak, kariyeriniz için en doğru adımı atmanız konusunda destek alabilirsiniz.

Okudum ve kabul ediyorum.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

 

Doğuş Üniversitesi Lisansüstü Programları mesleki ve akademik kariyer hedefleyen, dünyadaki gelişmeleri yakalama peşindeki öğrencilerini bekliyor.

Doğuş Üniversitesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, alanında uzman, sektör deneyimi olan, tam zamanlı öğretim üyeleriyle, akademik altyapı olanaklarının zenginliğiyle, çağın gelişim ve beklentilerine göre güncelleştirilen lisansüstü programlarıyla dikkat çekiyor. Bilimsel, sosyal ve sanat alanlarına ilgi duyan ve bu alanlarda uzmanlaşmak isteyen adaylar için 38 Türkçe Yüksek Lisans, 2 İngilizce Yüksek Lisans  ve  3 Doktora Programı yürüten Doğuş Üniversitesi, yetkin öğretim üyesi kadroları ve  öğretim programıyla bilgi ve becerilerini arttırmak, seçtiği alanda kariyerini ilerletmek, yaptığı çalışmalarla ülkemizin, bilim ve sanat alanına katkı sağlamak, entellektüel gücünü zenginleştirmek amacıyla eğitimlerini lisansüstü düzeyde pekiştirmek isteyen bireylere  yetkinlik, bilgi ve beceri edinme olanağı sunuyor.

Doğuş Üniversitesi, çalışma hayatının kısıtları içinde lisansüstü eğitim alma hayallerini ertelemek zorunda kalan ya da kariyer basamaklarında bir adım önde olmayı isteyen her yaştan öğrenciye fırsat tanımayı ilke edinmiştir.

Nitelikli gelişme hedefinde olan bir üniversitede olmak…

Evrensel olma hedefiyle yola çıkan Doğuş Üniversitesi, lisansüstü programlarında sunduğu ERASMUS ve değişim anlaşmalarıyla öğrencilerine yurtdışında bir yarıyıl eğitim görme imkânını da tanıyor.

Kentin merkezinde  eğitim olanağı

Doğuş Üniversitesi lisansüstü çalışmalarını İstanbul kent merkezinin yanında yeralan Üniversitenin Çengelköy Kampüsü’nde gerçekleştirmekte, böylece lisansüstü öğrencileri kentin sunduğu kültürel olanaklardan, kütüphane hizmetlerinden ve tüm eğitim-öğretim altyapı olanaklarından eksiksiz olarak yararlanabilmesini sağlamaktadır.

Doğuş Üniversitesi Lisansüstü Programları ağırlıklı olarak seçmeli derslere yer vererek, öğrencilerinin hem kendi programından hem farklı programlardan aldığı derslerle uzmanlık ve kariyer hedeflerini bizzat kendilerinin belirlemesine fırsat tanıyor.

VİZYONUMUZ

Çağdaş gelişmelere açık, eğitimde evrensel bir yaklaşımla, yaşam boyu öğrenmenin ayrıcalıklarının farkında olan, ülkemizin ve insanlığın yaşam standartlarının yükselmesine katkı sağlayacak bireylerin yetişmesini hedeflemenin yanında, akademik ve mesleki alanlardaki uzmanlıkların gelişmesine katkı sağlayan; uluslararası düzeyde yaratılan işbirlikleriyle günümüzü ve geleceği akılcı yorumlayan, eğitim - öğretim, araştırma ve topluma hizmette her zaman mükemmeli hedefleyen bir dünya üniversitesi olmaktır.

 

MİSYONUMUZ

Enstitümüz ulusal ve evrensel gelişim önceliklerinden hareketle; ülkemizin bilim, eğitim-öğretim, araştırma, teknoloji, sanat ve kültür alanındaki gelişmelerinde öncü rol üstlenerek, toplum yararına çalışmalar yürütmeyi, kalkınma ve gelişmeye katkı sağlamayı; ülkesini ve dünyayı tanıyan, farklılıkları algılayan ve saygı duyan, çözüm odaklı bakış açısı gelişmiş, yenilikçi fikirler üretebilen, eleştirel aklı benimsemiş yetkin, yaratıcı, yenilikçi, entelektüel kimlik taşıyan, donanımlı ve çok yönlü bireyler yetiştirmeyi misyon edinmiştir.

 

Yüksek Lisans Programları

Doktora Programları

Duyurular